Na každého z nás platí něco jiného. Někdo potřebuje chybovat, aby se ze svých chyb poučil a podruhé (anebo příště – ať už je to po kdovíkolikáté) se zachoval jinak. Jiný potřebuje ke změně svého myšlení anebo chování, inspiraci slovy. Slova, která napsal někdo, kdo má o něco více zkušeností, než-li my.  To může být jeden z důvodů, proč lidé v dnešní době vyhledávají motivační literaturu, filmy anebo motivační audioknihy.

Pokud hledáte inspiraci, kam se ve svém profesním či osobním životě ubírat, ale nemáte dostatek volného času na četbu knih, může pro Vás být ideálním řešením právě audiokniha. Motivační audioknihy můžete poslouchat při cestě na pracovní schůzku, či neforální setkání. Audioknihy můžete poslouchat i v domácím prostředí. Pracujete-li z domova, a celý den se díváte do obrazovky počítače, určitě budete rádi za možnost přečíst si Vámi vybranou motivační knihu i jiným způsobem, než-li zrakem. Právě tehdy využijete možnost poslechu audioknihy.

Jelikož všichni v naší redakci pracujeme neustále přilepeni na obrazovky našich notebooků, rozhodli jsme se, že pro Vás vybereme TOP 5 motivačních audioknih. Naše top motivační audioknihy pochází z dílen 4 autorů (ano, jeden autor se zde objevuje dvakrát). Jistě zajímavou informací pro Vás bude i to, že námi vybrané motivační audioknihy je možné poslechnout anebo stáhnout zcela zdarma. Nikdo se tedy nemůže vymlouvat na to, že nemá finance (chápeme dnešní špatnou ekonomickou situaci u nás i ve světě). Všichni se mohou nechat inspirovat, pokud si to dovolí. Pojďme na to.

Vybral jsem pro vás top motivační audioknihy – ZDARMA, které si poslechnete kdekoliv

Do našeho výběru jsme zařadili takové knihy, které Vás mají namotivovat nejen v pracovním životě, ale také v tom osobním. Námi předkládané audioknihy si můžete pouze poslechnout a nechat odejít, anebo se začít řídit jejich slovy a pozorovat, jaké změny to ve Vašem životě způsobí. Nechte se tedy inspirovat.

Bohatý táta, chudý táta (Robert Kyiosaki)

Americký podnikal Robert Toru Kyiosaki náš výběr inspiroval hned dvěma tituly. Robert Kyiosaki (pochází ze čtvrté generace japonských Američanů) po střední škole nastoupil na námořní obchodní akademii. Po promoci odešel k námořní pěchotě a bojoval ve Vietnamu. Jeho obchodní kariéra započala až po návratu z války.

Začínal tak, jako mnoho z nás. Obyčejně. Byl prostě prodavačem ve firmě Xerox. Na konci sedmdesátých let založil firmu, která vyráběla peněženky pro surfaře. Byl to velký úspěch, ale společnost brzy zkrachovala. Po tomto nezdaru pokračoval Kyiosaki ve výrobě peněženek s logy známých umělců jako byli Iron Maiden, Judas Priest apod. Tato společnost také zkončila, a to fúzí s jinou společností. I díky těmto zkušenostem založil Kiyosaki společnost Rich Dad Company, Inc. .

Tato společnost se zabývá prodejem produktů a knih, které pomáhají lidem s finační gramotností. Robert odešel do důchodu ve svých 47 letech. V tu dobu jeho příjmy třikrát převyšovaly jeho výdaje. Jeho životním mottem (a také mottem pro knihu Bohatý táta, chudý táta) se stala věta: „Nepracujte pro peníze, nechte peníze, ať pracují pro vás“.

Bohatý táta, chudý táta je částečně biografickou audioknihou. Kyiosaki v ní vypráví o svém chudém otci, který měl mnoho vzdělání, ale přesto jmění žádné. A bohatém otci, otci svého kamaráda Mikea, jehož vzdělání končilo osmou třídou a přesto vybudoval obchodní impérium ve státě Havaj. Právě bohatého Mikeova tátu oba chlapci (Robert a Mike) požádali, aby je naučil, jak být bohatý. Audiokniha poukazuje na to, jak smýšlejí o financích bohatí a chudí lidé. Jaký je rozdíl v tom být momentálně bez peněz, a být chudý. Že to není to samé. V audioknize Bohatý táta a chudý táta je dáván důraz na finanční gramotnost jako takovou. Nabádá k vytvoření pasivního příjmu formou investic.

Cashflow kvadrant (Robert Kiyosaki)

Další audiokniha Roberta Kiyosakiho Cashflow kvadrant rozděluje lidi do čtyř skupin:

  • zaměstnanec
  • podnikatel (OSVČ)
  • majitel firmy
  • investor

Robert Kyiosaki ve svém dalším díle odpovídá na otázky: proč někteří lidé, kteří pracují méně, vydělávají více a platí méně, než-li ti, kteří pracují téměř neustále. S pomocí této knihy se Vám může podařit nalézt cestu, která pro Vás bude představovat finanční jistotu a nezávislost.

Zdroj audioknihy: https://uloz.to/hledej?q=robert-kiyosaki-cashflow-kvadrant-mp3

Kyiosaki kromě této audioknihy vytvořil také stejnojmennou hru Cashflow. Hra učí své hráče aktivní formou finační gramotnosti, neboť když se člověk něco aktivně učí, myšleno aktivně danou činnost provozuje, zapamatuje si z ní 60 – 70 %. V současné době je možné si hru zahrát i online a to zcela zdarma.

Čtyři dohody (Don Miguel Ruiz)

Mezi další top motivační audioknihy patří zajisté i kniha Čtyři dohody od Miguela Ángela Ruize. Ruiz je mexický autor, který se ve svých dílech zabývá neošamanismem a spiritualitou New Age. Audiokniha Čtyři dohody se nabízí svým posluchačům, jako osobní průvodce svobodou. Ruiz používá moudrost starých Toltéků. Čtyři dohody zní takto:

  • Nehřešte slovem
  • Neberte si nic osobně
  • Nevytvářejte si žádné domněnky
  • Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovedete

Autor postupně překládá dohody dle obtížnosti. Nejprve chce své posluchače naučit tomu, aby neubližovali, či přímo nemanipulovali druhými s pomocí slov. Ruiz radí, že by lidí nikdy neměli říkat ultimátní výroky. Především těm nejmenším. V pozdějším věku to pro ně může být omezující až traumatizující. V druhé dohodě se hovoří o tom, že lidé, kteří k nám promlouvají, k nám promlouvají jen zdánlivě. Jde o to si uvědomit, že lidé okolo nás dělají nebo nedělají věci kvůli nám, ale kvůli sobě.

Když posluchač zvládne první dvě dohody, může se přesunout na další. Třetí dohoda učí tomu, aby se lidé nebáli klást otázky v případě, že něčemu nerozumí. Aby byli vždy schopni říci, co chtějí a co nechtějí. Budou-li posluchači pátrat po odpovědích a skutečnostech tak, jak jsou, nezbyde žádný prostor pro vytváření domněnek. Poslední dohoda je možná tou nějtěžší (a proto je zařazena až na konec). Situace, ve kterých děláme různé věci, se proměnuje. Někdy je nám hej a práce nám jde od ruky, jindy jsme nemocní, a proto můžeme být i méně výkonní. To ale nezmanená, že jsme v danou chvíli nedělali na 100 %. Pokud budeme vždy vše dělat, jak nejlépe dovedeme, nebudeme se muset zabývat myšlenkami, že jsme to mohli udělat lépe a trestat se za to, že nám připadá, že jsme toho vykonali málo.

https://www.youtube.com/watch?v=CzNqUbUPTWk

Mnich, který prodal své ferrari (Robin Sharma)

Audiokniha Mnich, který prodal své ferrari vypráví příběh. Příběh o bohatém a slavném právníkovi Julianu Mantlovi, který se ocitl na pokraji smrti. Během jednoho soudního procesu prodělal infarkt. Díky fyzickému kolapsu dochází i k duchovní krizi. Julian se rozhoduje, že bude putovat v nedostupných indických končinách, kde hledá odpovědi na nejdůležitější životní otázky. Své posluchače Julian doprovází na cestě za sebepoznáním a nabízí jim cestu ke smysluplnému a vyrovnanému životu.

https://www.youtube.com/watch?v=to4xfuXb0_k

Pravidla úspěchu (Jack Canfield)

Jack Canfield je americký motivační řečník a držitel dvou Guinessových rekordů (jedním z nich je, že jeho 7 knih bylo v New York Times seznamu bestsellerů). Jeho nejznámější knihou je právě kniha Pravidla úspěchu (v originále The Success Principles: How to Get From Where You Are to Where You Want to Be), kterou Vám přinášíme ve verzi audioknihy. Někdo tuto knihu nazval „biblí pro úspěšné lidi“. Kniha obsahuje všechny důležité poznatky, které se týkají motivace, osobního rozvoje, podnikání a úspěchu. Pokud hledáte jednu audioknihu, ve které naleznete vše potřebné, tato bude jistě tou pravou volbou.

https://www.youtube.com/watch?v=d0P0U53W4MM

Jaké máte osobní zkušenosti s motivačními audioknihami? Vystihly jsme dle Vás ty podstatné? Jaké byste přidaly Vy? Máte nějaké oblíbené audioknihy, které se týkají přímo online marketingu? Napište nám své názory do komentářů.