Žijeme v online světě, ať si to chceme připustit nebo ne. A v době rouškové tomu není jinak. Sociální sítě jako Facebook, Twitter, Skype či Instagram se už hluboce zakořenily v srdci každého z nás. Navíc se vytváří nejedna nová sociální síť pravidelně každý den. A není taky divu. Díky virtuálnímu světu máme možnost nejen si chatovat s přáteli, ale také se vzdělávat. Ano, díky online výuce se můžete leccos naučit. Programátoři dali hlavy dohromady a díky tomu vznikla nová sociální síť. Co to je Clubhouse? A jak se dostat do Clubhouse? Z následujícího článku zjistíte, že aplikace Clubhouse vás vtáhne do dění už od prvotního zapnutí!
Co to je Clubhouse
Pojďme si tuto novinku představit. Co to je Clubhouse? Jak již bylo zmíněno v začátku, je to nová sociální síť, která je k dispozici teprve krátce. Clubhouse byla představena už loni v květnu, ale své největší popularity dosáhla až začátkem letošního roku. Zpočátku sloužila pouze pro určitou skupinu VIP lidí. Ano, tato nová sociální síť stále slouží jen pro určité množství lidí, zejména odborníky ve svém oboru.
Jak Clubhouse funguje
Clubhouse je aplikace v mobilu, která funguje na základě hlasu. Podobně jako například podcasty na Spotify nebo audioknihy. Díky této nové sociální síti můžete jednoduše poslouchat to, co vás právě zajímá. Na sdílení fotografií, videí a chatování zapomeňte.

Jak Clubhouse funguje? Veškeré dění v Clubhouse se odehrává v tzv. místnostech, do kterých se snadno a rychle připojíte. Při vstoupení do místnosti jste rozřazeni do dvou základních skupin. Řečníci, kteří mají to privilegium a smějí mluvit o konkrétním tématu. A posluchači, kteří jsou vlastně diváci celé přednášky. Mnohým z vás to může připomenout přednášku z vysoké. Ano, je to docela podobné. I v tomto případě se posluchači mohou řečníků ptát a sdělit svůj názor. Aby ale vše bylo v souladu a mělo řád, stojí tu opodál i tzv. moderátor, který koriguje chod v místnosti. Ve většině případů mluví již zmínění řečníci. Ovšem chce-li přispět poznámkou posluchač, moderátor ho elegantně přesměruje a nechá nějakou chvíli hovořit. Každá místnost je originální a účastníci ji mají možnost poslechnout si pouze jednou. Žádné záznamy tato nová sociální síť zatím nenahrává.
Jak se dostat do Clubhouse
A nyní se přesuneme k tomu, jak se dostat do Clubhouse. Úplně nejdřív je třeba si aplikaci do chytrého telefonu stáhnout. Můžu potěšit všechny zapřisáhlé ‚jablíčkáře‘, protože nová sociální síť Clubhouse je zatím dostupná pouze pro operační systém iOS. Vývojáři ale v současné době už pracují i na tom, aby novou aplikaci podporoval i operační systém Android. Nyní se lze do aplikace Clubhouse dostat pouze tak, že vás přizve jiný uživatel, který již tuto novou sociální síť používá. Počet pozvánek je ale omezený. Každý nové registrovaný má možnost pozvat pouze dva další nové členy. Veškeré pozvánky jsou vázány na telefonní čísla. Podobně jako u dalších jiných sociálních sítí pro úspěšnou registraci je potřeba vyplnit kontaktní údaje jako je vaše jméno, příjmení, či témata a oblasti, které vás zajímají. Po dokončení všech nezbytností se můžete připojit už do konkrétní místnosti, která vás aktuálně zajímá.

Pro koho je sociální síť určena
Jste pevně rozhodnutí, že tuto novou sociální síť musíte mít? Pro koho je sociální síť určena? Jak již bylo zmíněno v minulém odstavci, musím vás zklamat. Zatím není určena pro každého. Jednak je počet uživatelů omezený, a také je zde handicap co se týče typu operačního systému v telefonu. Ovšem naskytne-li se vám ta možnost, určitě ji využijte! V jednotlivých místnostech se můžete dozvědět více informací z oblasti marketingu, práva, fotografování, ale také například i sexu. Díky této nové sociální síti máte možnost si nejen rozšířit obzory v tématice, která vás zajímá, ale také poznat spoustu zajímavých lidí. V současnosti převažují uživatelé spíše mladší generace. S Clubhouse si můžete vytvořit nové přátele během pár hodin. A to, přiznejme si, zrovna v době pandemie, ocení každý.
A jak jste na tom s objevováním nových sociálních sítí vy? Vzděláváte se rádi? Nebo dáváte přednost ‚oddechovým‘ aplikacím v podobě Facebooku a Instagramu?